0

Žádné produkty v košíku.

Kategorie: Kotle pro spalování dřevních pelet

Kotle pro spalování dřevních pelet

Automatické kotle na pelety
Pokud jsou pro vás jasnou volbou mezi palivy dřevěné pelety, jste tu správně. Připravili jsme pro vás širokou nabídku automatických kotlů se zásobníkem na dřevěné pelety. Ať už sháníte menší kotel, který je vhodný pro byty s malými energetickými ztrátami, nebo potřebujete vybavit o hodně rozlehlejší prostory, naše kotle jsou tu pro Vás. Výkon automatických kotlů Benekov se pohybuje v rozmezí od 19 do 99 kW. Automatické kotle na pelety můžete zapojit i kaskádově, kde dosáhnete celkového výkonu až 400 kW.

Jednoduchá obsluha a nenáročná údržba
U všech kotlů, které patří do našeho sortimentu, akcentujeme jednoduchou, časově nenáročnou obsluhu a údržbu. Četnost vynášení popela se pohybuje v několikatýdenních intervalech, zásobník na dřevěné pelety umožňuje přikládání v rozmezí dnů. Některé modely nabízejí až sedmidenní bezobslužný provoz. Otopné těleso stačí čistit jednou za 4 až 6 týdnů. Nevyhovuje-li Vám ruční čištění otopného tělesa a vynášení popela, lze k vybraným automatickým kotlům na dřevěné pelety dokoupit širokou škálu přídavných zařízení, jako jsou: odpopelňovač, automatické čištění výměníku, záložní zdroje, komínovou klapku, lambda sondu atd. Některá přídavná zařízení jsou již v základní výbavě kotle.

Vybavení kotlů na dřevěné pelety
Automatické kotle na dřevěné pelety jsou vybaveny mnoha užitečnými bezpečnostními prvky. Patří mezi ně například havarijní termostat, který chrání otopný systém před přehřátím. Termo-pojistka brání přetížení motoru šnekového podávacího zařízení. Tavná tepelná pojistka zajišťuje kotel proti prohoření paliva do zásobníku paliva při výpadku elektrického proudu na delší dobu.

Vynikající užitné vlastnosti dodává vybraným automatickým kotlům na dřevěné pelety řídicí jednotka Siemens Climatix. Jednotka od firmy Siemens umožňuje ovládání 2 topných okruhů, obsahuje ekvitermní regulaci a poskytuje uživateli možnost ovládat kotel na dálku přes internet.

Záruka na kotel
Je-li instalace automatického kotle na pelety provedena dle oficiálních Technických podkladů k instalacím kotlů Benekov a jsou využity hydraulické komponenty definované výrobcem, je poskytnuta prodloužená záruka 5 let.

Zobrazuji všech 10 výsledků